Letňanská knihovna po rekonstrukci byla slavnostně otevřena

Takřka 1,4 milionu korun investovala městská část Praha 18 do svých nejmladších obyvatel. Rekonstrukcí zdejší veřejné Letňanské knihovny a přilehlých ploch, jejichž je majitelem, totiž získala zcela nové prostory, v nichž jsou instalovány police s publikacemi pro děti a mládež a umístěn relaxační koutek.

Letňanská knihovna a její rekonstrukce

Rekonstrukcí Letňanské knihovny a vytvořením samostatné části s dětskými knihami uskutečnilo vedení městské části další z kroků, jimiž chce podporovat vzdělání nejmladší generace a jejího smysluplného trávení volného času,“ přiblížil záměry projektu starosta MČ Praha 18 Ivan Kabický. „Naším cílem ale nebylo a není jen samotné rozšíření knihovny, ale i návrat k vyšší četnosti aktivit typu autorských čtení, besed se zajímavými hosty a osobnostmi, výtvarných dílen či knihovnických lekcí se školami i školkami. K dispozici jsou tu také nové výstavní plochy.

Slavnostní otevření rekonstruované knihovny se konalo ve čtvrtek 22. ledna 2015 od 14 hodin a zúčastnili se ho zástupci vedení městské části a zdejších základních škol, a také Dagmar Volencová, metodička knihovnictví z Městské knihovny v Praze.

V průběhu odpoledního programu předala vedoucí knihovny Jana Babková společně se starostou MČ Praha 18 Ivanem Kabickým ceny vítězům dětské soutěže Nejpilnější čtenář školního roku 2013/2014, poté následovalo recitační vystoupení žáků Základní školy Fryčovická s názvem Text mého srdce. „Jako bývalý kantor jsem ocenil výběr básní, které v pásmu zazněly. Nadchly mě především úvodní dvě – básnička Jaromíra Nohavici s názvem Když byl Pepa ještě malý a Uspávanka s bývalými anděly a modrým ptáčkem od Jana Skácela. Velmi oceňuji práci paní učitelky Lucie Jelínkové, která s dětmi pásmo připravila,“ řekl Ivan Kabický.

Stavební práce, při kterých došlo z rozšíření Letňanské knihovny o cca 110 m2, bylo vytvořeno zázemí a rekonstruováno sociálního zařízení, probíhaly v závěru loňského roku. Na začátku ledna pak byly nové prostory vybaveny nábytkem, výpočetní technikou, klimatizací a novým projektorem s promítacím plátnem. Celková cena stavebních prací činila 1,1 milionu korun, vybavení stálo 280 000 korun. Veškeré náklady hradila městská část Praha 18 ze svých prostředků.

Hana Saitzová

tisková mluvčí

ÚMČ Praha 18

199 00 Praha – Letňany

953 celkem shlédnutí, 1 shlédnutí dnes